OAKLEY®, KAR GİYİMİNDE YEPYENİ BİR ÇİZGİ ÇİZMEK İÇİN BİRİNCİ SINIF SPORCULARLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE TASARLANAN 2021 KAR KOLEKSİYONU İLE BE WHO YOU ARE KAMPANYASINI SÜRDÜRÜYOR

OAKLEY®, KAR GİYİMİNDE YEPYENİ BİR ÇİZGİ ÇİZMEK İÇİN BİRİNCİ SINIF SPORCULARLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE TASARLANAN 2021 KAR KOLEKSİYONU İLE BE WHO YOU ARE KAMPANYASINI SÜRDÜRÜYOR

Birinci sınıf sporcularla iş birliği hâlinde tasarlanan Oakley® Kar koleksiyonu, her birinin spora kişisel yaklaşımını kutluyor ve birçok zorlu koşulda soğuk hava stilini yukarı taşıyor. Her sporcu, markanın 2021 kar koleksiyonunun “çizgini çiz” sloganını izliyor, kendi sporlarını eşsiz şekilde temsil ediyor ve birlikte markanın gerçek ruhunu yansıtan bir ekip oluşturuyorlar: Be Who You Are.

Oakley, hem dağda hem de dağdan indiklerinde sporcuların ihtiyaçlarına uygun bir ürün serisi tasarlamak için her biriyle birlikte çalıştı. Ortaya performans kıyafetleri arayanlar için yepyeni bir seri çıktı. Koleksiyon, en gelişmiş kumaş teknolojilerini modern silüetler ve detaylara gösterilen özen ile bir araya getiriyor. Bu seride alp dağlarında zirve yaparken, parka gideceğinizde veya kayak sonrası keyfinize bakarken kullanabileceğiniz bir dizi şık seçenek bulabilirsiniz. 

STÅLE SANDBECH

Ståle Sandbech, Soçi’de yapılan 2014 Kış Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan, Olimpiyatlarda üç kez yarışmış bir sporcu. Ayrıca birçok X Games Madalyası kazandı ancak belki de en çok, topluca RK1 olarak bilinen snowboard ekibiyle birlikte çektiği etkileyici ve çoğu zaman komik videolarıyla tanınıyor.

Ståle, tüm stil ve işlev ihtiyaçlarını karşılayan başarılı bir iş birliği için Oakley ile birlikte çalıştı. Ståle, konfordan, stilden ve teknolojiden ödün vermeyen ve hem dağda hem de dağdan indiğinde kullanabileceği parçaları seviyor.

Oakley, Sandbech’in geçmiş sezonlara ait en sevdiği stilleri ve silüetleri en son ihtiyaçlarına uyacak şekilde geliştirdi. Güncellenen pantolonlara ayarlanabilir özellikleri olan daha bol bir tarz verildi ve dıştan şeritli çift katlı ceketler eşlik etti. Koleksiyon, daha dayanıklı ve teknolojik fanilalar ve kapüşonlular gibi klasiklerle tamamlandı.

HENRIK HARLAUT

Henrik Harlaut, kayak sporunun gülümseyen mesihi olarak biliniyor. İsveçli serbest stil kayakçı, yarışma tarihinde X-Games podyumuna en çok çıkan kişi unvanına sahip. Aynı zamanda bir X-Games’te birden fazla dalda üç madalya kazanan tek erkek kayakçı. Henrik, hangi dağda olursa olsun kendisini öne çıkaran benzersiz bir kayak stiline sahip.

SAGE KOTSENBURG

Sage Kotsenburg, Soçi’de yapılan 2014 Kış Olimpiyatları’nda altın madalya da dâhil olmak üzere snowboard alanında en yüksek ödülleri kazanmıştır. Dağda snowboard becerisini ve yaratıcılığını kullanabilmesi sayesinde bu oyunlarda altın madalya alan ilk kişi oldu.

Kar motosikletini sürerken, dağlarda süzülürken veya yürüyüş yaparken kuru kalmak zorunda. Dış etkenlere hazırlanırken Sage için olmazsa olmazlar arasında katmanlar hâlinde giydiği nefes alabilen, nem emici giysiler vardır. Ayarlanabilir başlıklı ceketler, eldivenler ve kar maskeleri gibi giysiler de Sage için dağda ve dağdan indiğinde vazgeçilmezdir.

ALEKSANDER AAMODT KILDE

Aleksander Aamodt Kilde, “Attacking Vikings” takımının alplerde kayağa damgasını vuran en yeni üyesi. Aleksander, şu anda FIS Alpler Genel Dünya Şampiyonu unvanını taşıyor, 2016 Super-G şampiyonu ve aynı zamanda Norveç için iki kez Olimpiyatlara katıldı. 

İnkâr edilemez hızı, gücü ve karizması ile hayranların favorisi olan Aleksander, yakın zamanda imzası niteliğindeki Flight Path Gözlükleri tasarlamak için Oakley ile birlikte çalıştı. Gözlüğün grafik teması “Viking”, 1990’ların başında ülkeyi bu sporun zirvesine taşıyan ve o zamandan beri bu sporun zirvede kalmasına yardımcı olan Attacking Vikings olarak bilinen bir grup Norveçli Alp kayakçısından ilham aldı.

MIKAELA SHIFFRIN

2 kere Olimpiyat Altın Madalyası kazanan, 3 kere FIS Dünya Kupası Genel Şampiyonu, 8 kere Dünya Kupası Disiplin Şampiyonu olan ve 66 Dünya Kupası kazanan Mikaela Shiffrin, tüm zamanların en büyük kayakçılarından biri ve dünya çapında ünlü bir isim. Atletik başarılarının yanı sıra, sosyal medyadaki 2 milyon takipçisine sürekli olarak olumlu ve ilham verici mesajlar vermesiyle de seviliyor.

İmzası niteliğindeki gözlükleri, doğa harikası Kuzey Işıklarından ilham alıyor. Gözlüklerin renk paletinde mavi ve açık morun farklı tonları yer alıyor; kayıştaki desen ise dans eden parlak kuzey ışıklarını yansıtıyor.  

MARK MCMORRIS

Mark McMorris, tarihin en çok ödül alan yamaç stili sporcularından biridir ve dünyanın en iyi çok yönlü snowboardcularından biri olarak kabul edilir. Kanadalı sporcu iki kez Olimpiyatlarda yarışmış, 20 kez X-Games madalyası almış ve dört kez ABD Open Şampiyonu olmuştur. Kariyeri boyunca geçirdiği birçok hayati kaza yüzünden bu spor zaman zaman onun için zorlayıcı olsa da Mark, dağda ve dağ dışında en iyi olmak için dirençli ruhuyla bunların üstesinden gelmiştir.

Mark’ın imzası niteliğindeki gözlükler, leylak rengi grafik temadan yararlanıyor. Leylak bitkisinden ilham alan gözlükte, imza niteliğindeki mor renk pastel tonlarla harmanlanıyor ve Mark’ın sürüş stiline uygun, neşeli ve renkli bir temayı vurguluyor. Gözlükte ayrıca McMorris’in kişisel logosu yer alıyor.

Bizimle iletişim kur
CLAIRE BARRY OAKLEY GLOBAL PR DIRECTOR
CLAIRE BARRY OAKLEY GLOBAL PR DIRECTOR