OAKLEY® MARKASININ SON ÇIKAN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ HYDRA, 90’LARIN SÖRF KÜLTÜRÜNÜN RETRO HAVASINI GÜNÜMÜZE GETİRİYOR

OAKLEY® MARKASININ SON ÇIKAN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ HYDRA, 90’LARIN SÖRF KÜLTÜRÜNÜN RETRO HAVASINI GÜNÜMÜZE GETİRİYOR

Sörf dünyasının asiliğinden alınan ilhamla nostaljik bir stil ve cesur renk kombinasyonları ortaya çıktı

Kendi sörf geçmişine doğru bir yolculuğa çıkan Oakley®, Razor Blades gözlük modelinden ilham alan ve shield tarzı camları olan yarım çerçeve güneş gözlüğü Hydra’yısatışa sunuyor. Hydra’nın tasarımı, Oakley’nin 90’lardan beri süregelen spor mirasından ilham alıyor, inişleri ve çıkışlarıyla dalgaların üstünde olmanın ve okyanusun hem içinde hem kıyısında arkadaşlarla bir gün geçirmenin heyecanını ve maceracı ruhunu içinde barındırıyor. Profesyonel sörfçü ve Team Oakley sporcusu olan Ethan Ewing ve Griffin Colapinto tarafından Endonezya’da bir sörf gezisindeyken yürütülen reklam kampanyası, Hydra’nın “Yalnızca Güzel Zamanlar” özünü nasıl yakaladığını gözler önüne seriyor. 

Hydra, saplarında Oakley orijinal logosunu taşıyor ve Oakley’nin sörf kültüründen ilham alan ilk gözlük modeli Razor Blades gibi 80’lerin ve 90’ların diğer sörf stillerine gönderme yapıyor. Hydra, yine Razor Blades’in siluetini anımsatan modern, düğmeli bir sap tasarımıyla öne çıkıyor. Çerçevenin kaş hattı, 2021’de piyasaya sürülen, optik gözlük tasarımında ezber bozan gelişmelere sahip, markanın devrim niteliğindeki gözlük modeli Oakley Kato®’da bulunana benzer bir tasarım mimarisiyle modernize edilerek Oakley’nin gözlük tasarımının geleceğine ışık tutuyor. Renk ve kontrastı artıran Prizm™ Cam Teknolojisi ve kaymaz Unobtainium® burun pedleri gibi eşsiz Oakley özellikleri güneş gözlüğünü tamamlıyor ve düşük köprülü kalıp seçenekleri bulunuyor. 

“Oakley’nin 90’lar Kaliforniya sörf kültüründeki mirası, markamızın kimliğinin önemli bir parçasıdır. Hydra, geleneğini yaşattığımız ve yirmi yılı aşkın bir süre önce dalgaları süsleyen ikonik sörfçülerin geleneğinin ve mirasının bir kanıtıdır,” diyen Oakley’nin Tasarım Başkan Yardımcısı Nick Garfias sözlerine şöyle devam ediyor: “Tasarım dili, bir yandan geleceğin tasarım dilini markaya entegre ederken diğer yandan geçmişin tanınan ikonlarına saygılarını sunuyor. Hydra, sonsuz olanaklarla yeni nesil sörf kültürüne yeniden ilham vermeye çalışıyor”. 

Team Oakley sporcusu ve yıldız sörfçü Ethan Ewing ve Griffin Colapinto, Hydra reklam kampanyasına öncülük ediyor. Avustralya’da doğan Ewing ilk olarak 2016’da henüz 17 yaşındayken Dünya Turuna katılmaya hak kazandıktan sonra manşet oldu; aynı sene içinde, Dünya Gençler Şampiyonluğunu evine götürdü ve 2017 Dünya Sörf Ligi Şampiyona Turuna katılmaya hak kazandı. California doğumlu Colapinto, Ewing ile birlikte yeni nesil genç sörfçülere öncülük ediyor. Çeşitli başarılara imza atan sporcu 2017’de ABD anakarasından prestijli Vans Triple Crown of Surfing yarışını kazanan ilk sörfçü olmuştur. En son 2022 MEO Pro Portekiz ve 2022 Surf City El Salvador Pro’da birincilik elde etmiştir. 

“Hayatım boyunca ikonik sörfçülerin galibiyetlerini gözlerinde Oakley gözlüklerle kutladığını gördüm,” diyen Ewing sözlerine şöyle devam ediyor: “Artık onlardan biri olup Griffin’in yanında hem bir meslektaş hem de arkadaş olarak yer almak, en yeni nesil sörfçülerin bir üyesi olarak muhteşem bir onur.” 

“Hydra’nın arkasındaki konsept, spora dair sevdiğim her şeyi içeriyor. Uyanıp güneş batana dek sevdiğim şeyi yapmak için doğrudan sahile gitmekten daha güzel bir his yok,” diye ekliyor Colapinto. “Hydra’yı takmak, bir şekilde bana bu hissi anımsatıyor.” 

Hydra 4 Ekim’den itibaren seçili Oakley mağazalarında ve Oakley.com internet sitesinde satışa sunulacak. 

Bizimle iletişim kur
CLAIRE BARRY OAKLEY GLOBAL PR DIRECTOR
CLAIRE BARRY OAKLEY GLOBAL PR DIRECTOR